Makaleler


Batı Sahili: Vancouver


Kültürel olarak farklı ve birçok harika görünümlü mahallelerle, Vancouver dengeli


Devamını Oku

İki Dil, Bir Şehir: Montreal


Montreal, dünyanın en büyük ikinci Fransızca konuşan kentidir


Devamını Oku

Nova Scotia'nın Gizli Güzellikleri


Dost canlısı yerel toplulukları ve eğitim olanaklarının zenginliği ile Kanada'nın


Devamını Oku

Atlantik Göçmenlik Pilot Programı


Kanada’da Atlantik Göçmenlik Pilot Programı


Devamını Oku

Neden Ontario'da Eğitim?


Kanada'nın vizelerdeki olumlu tutumundan yararlanan Ontario, yüksek okul


Devamını Oku

Kanada Göçmenliği ve Manitoba


Daha önce açıklanan göçmenlik programın yenilenmesinin bir parçası olarak,


Devamını Oku

Kanada College Eğitimi Dikkatleri Üzerine Çekiyor!


Kanada Collegeları geçmişte uluslararası alanda diğer ortaöğretim sonrası eğitim seçenekleri arasında gölgelenmiştir.


Devamını Oku

Kanada Üniversitelerinde Dil ve Kültür Paylaşım Programı


University of Prince Edward Island’da görev yapan Uluslararası ilişkiler bürosundan öğrenci personelleri, 11 dili paylaşan için


Devamını Oku

Kanada Üniversite Pathway Programı


Gillian Evans, Kanada'daki uluslararası öğrencilerin eğitim talebinin arttığını ve dil okullarının, orta öğretim sonrası kurumlara 


Devamını Oku

Kanada: Davetkar Eğitim Ülkesi


Rekabetçi ücretler ve eğitim sonrası çalışma seçenekleri ile Kanada yabancı öğrencileri kıyılarına çekiyor. Bununla birlikte öğrenciler bir eğitim lokasyonu seçerken, genel öneriler güçlü etkiler bırakmakta.


Devamını Oku

Uluslararası Öğrenciler Bilgisayar Bilimleri Okumak İçin Ottawa'yı Tercih Ediyor!


Gurpreet Singh, Bangalore, Hindistan'daki Samsung firmasında kıdemli bir yazılım mühendisiydi.


Devamını Oku

Kanada’da Konaklama ve Konut Alma Rehberi


Kanada’da kiralık ve satılık olan tüm konutlar ‘Multiple Listing Service’ sistemine eklenmektedir. Böylece Kanada’da bulunan tüm gayrimenkul danışmanları ayrı portföylere


Devamını Oku

University of Alberta Öğrencileri Uzaya Uydu Yolladı!


Alberta'nın ilk yörüngedeki uydusu olan Ex-Alta 1, canlı ve iyi durumda. Alberta Üniversitesi öğrencileri tarafından inşa edilen 30 santimetre uzunluğundaki sonda,


Devamını Oku

Eğitimin Süper Gücü Kanada!


Dünyanın en iyi performans gösteren eğitim sistemleriyle ilgili tartışmalar olduğunda, genellikle bahsedilen ülkeler, Singapur ve Güney Kore gibi Asya’nın eğitim süper güçleri ya da Finlandiya ve  Norveç gibi İskandinav ülkeleridir.


Devamını Oku

Kanada Göçmenlerini Arıyor!


Uluslararası öğrencilerin yerel iş deneyimi kazanmalarına yardımcı olmak için University of Prince Edward Island - Kanada İşyeri Araştırmaları'nda yeni bir pilot proje oluşturuldu.


Devamını Oku

Kanada Üniversiteleri Dünya Sıralamasında İstikrarını Sürdürüyor


Kanada üniversiteleri, bu yılki Times Higher Education World University Rankings’de küresel sıralamalarını korudular, ancak yüksek öğretim sonrası yoğun küresel rekabete ayak uydurmak istiyorsa araştırma yatırımlarını güçlendirmelidirler.


Devamını Oku

Neden Kanada Eğitim Sistemi?


Son olarak açıklanan PISA sonuçları ve OECD’nin araştırmaları Kanada’nın eğitim konusunda, tüm dünyanın önünde yer aldığını gösteriyor. En büyük rakipleri olan Finlandya, Norveç , Singapur ve Güney Kore gibi ülkeleri eğitim konusunda yakalamış  hatta yakın gelecekte de geçeceği düşünülmektedir.


Devamını Oku

Kanada'da Üniversite ve College Sistemi Arasındaki Fark ve Maaşlı Staj


Eğitim denilince Kanada’nın ilk akla gelen ülkelerden biri olması çok normaldir. Kanada şu anda dünyanın en özgün eğitim sistemine sahip ülkesidir.


Devamını Oku

Bu Yazıyı Okumadan Geleceğinizle İlgili Karar Vermeyin..


Özellikle İngiltere, Kanada ve Amerika'da ülkemizden oldukça farklı anlayışta bir eğitim sistemi mevcut. Ülkemize kıyaslayacak olursak, hangi tarafın sistemi daha doğru, açıkçası bir şey söylemek zor. Ancak ülkemizde çoğu gencimiz Mühendis olmak veya TIP doktoru olmak üzere programlanıp yıllarca çocukluklarını yaşayamadan, dershaneler, okul, özel dersler arasında bitap düşüp, sonunda da kendilerini genelde istemedikleri bir bölüme mecburen girmiş buluyorlar. 


Devamını Oku

Bölüme Karar Vermek..


Bu sorunun cevabı elbette kolay değil. Türkiyede hangi bölümü okuyacağımıza nasıl yıllarca düşünerek karar veriyorsak hatta bölüme yerleştikten sonra bile bölüm değiştirmeyi düşünebiliyorsak, yurtdışında da benzer şeyler elbette olabiliyor.
İngiltere`de lise mezuniyeti sonrası bazı İngiliz gençlerin birkaç yıl dünyayı gezerek hem vizyonlarını genişletmeleri hem de üniversitede hangi bölümü okuyacaklarına karar vermek için kendilerine zaman tanımaları çok sıradışı bir durum değildir.


Devamını Oku

Poseidon Yurtdışı Eğitim Koçluğu


Poseidon Yurtdışı Eğitim olarak Türk öğrencilerimiz için yurtdışı eğitim fırsatlarını kendilerine açıklamak, her bir öğrencimizin kişisel durumlarına uygun olan alternatifleri sunmak birinci hedefimizdir.

Yurtdışında eğitim görmek artık Türkiyede vakıf üniversitelerinde eğitim görmek ile neredeyse aynı bütçelere hatta bazı ülkelerde daha ucuza denk gelmektedir. Yurtdışında bir üniversiteye yerleşebilmek için Türkiyedeüniversite sınavına girmeye gerek yoktur.


Devamını Oku

Kanada Üniversitelerinden Nasıl Burs Alırım ?


Kanada Ünivesitelerinden BURS Almak İstiyorsanız Yapmanız Gerekenler..Kanadada eğitim görmek pek çok gencimizin hayali. Gerçek şu ki, artık bu bir hayal değil. Kanada üniversitelerinden burs alabilmenin ilk yolu 2 + 2 yapabileceğiniz College eğitimi sonrası kredilerinizi 4 yıllık üniversitelere saydırabilmek. Kanada'nın önde gelen tüm üniversitelerinin resmi Türkiye temsilcisi olan Poseidon


Devamını Oku

Yurtdışı Deneyimi Konusunda Neredeyiz


Staj programları için yurtdışını seçen veya seçecek olan Türk gençlerini incelerken, ülkemizde genel olarak yurtdışı eğitim konusuna bakış açısını da rakamlarla sizlerle paylaşmak istedik. Aşağıda paylaşacağımız rakamlar istatistik verileri olarak açıklanmış rakamlardır. Gelişmiş toplumlardan kasıt ise Amerika, Kanada, Avustralya, İngiltere ve gelişmiş Avrupa ülkeleridir. Şimdi sizlerle bu çarpıcı bilgileri paylaşmak ve gelişmiş ülkelerle aramızda ne kadar büyük farklar olduğunu görelim. Zira olaylara burdan baktığımızda tümyurtdışı deneyimlerinin çocuklarımız için ne kadar önemli olduğunu ve her hangi bir yurtdışı deneyimi ile kendilerini diğer rakiplerinden ne kadar farklı noktalara taşıyabileceklerini fark edebileceksiniz.


Devamını Oku
© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.