DİREK BAŞVURU

Kanada'da Üniversiteye nasıl yerleşirim / Direk Başvuru

Kanada'da üniversite eğitimi almak isteyen ve İngilizce seviyeleri ile akademik geçmişleri üniversitelerin talep ettiği seviyede olan öğrencilerimiz, üniversitelere direk başvuru yaparak kabul alabilirler.

İNGİLİZCE SEVİYESİ : Bu şekilde başvuru yapmayı düşünen öğrencilerimizin ingilizce seviyeleri en az IELTS 6.0 / TOEFL IBT 70 olmalıdır. Ingilizce seviyeleri bu düzeyde olmayan öğrenciler Kanada üniversitelerinden direkt kabul alamazlar.

AKADEMİK BAŞARI : Kanada üniversiteleri, Türkiye Lise Diplomalarımızı başvuru için kabul etmektedir. Kendilerine başvuru yapan Türk ve diğer Uluslararası öğrencileri, Lise Notlarına göre seçmektedirler. Üniversitelerin seçim departmanları öğrencileri, 9, 10, 11 ve 12 inci sınıfların ders notlarındaki başarılara göre değerlendirir. Aynı şekilde Kanadada yüksek lisans (master) yapmayı planlayan öğrencilerin de üniversite transkriptleri değerlendirilecektir.

Yukarıda belirtilen şartları ve üniversitelerin isteyebileceği diğer koşulları karşılayan öğrenciler Kanadadaki üniversitelere direk başvuru yapabilirler.

Bu koşulları karşılamayan tüm öğrenciler DİĞER YÖNTEMLERDEN BİR TANESİNİ seçmek durumundadır.


    © Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.